Rosnące farbki ;)

Witajcie kochani!

Przerwa świąteczna za nami. Mamy nadzieję, że trochę odpoczęliście i nabraliście ochoty na nowe wyzwania przygotowane przez szkolną świetlicę;) Dziś mamy dla Was propozycję pracy plastycznej z ,,rosnących farb”. Samodzielnie stworzycie farby, które w kilka sekund po włożeniu do kuchenki mikrofalowej rosną i tworzą piękną, wielobarwną strukturę. Przepis na rosnące farby jest bardzo prosty, a czas wykonania to zaledwie kilka minut. Składniki na pewno znajdziecie w kuchni każdego z Was. Przepis na puchnące farby:

-1 łyżka mąki

-1 łyżeczka proszku do pieczenia

-0,5 łyżeczki soli

-barwniki spożywcze lub zwykłe farby

-3 łyżki wody (tak by powstała gęsta konsystencja)

Wszystkie składniki łączymy. Powinny pojawić się bąbelki, jeśli ich nie zobaczysz, dodaj jeszcze proszku do pieczenia i soli. Masę bazową możemy zabarwić barwnikami spożywczymi, startą kredą lub farbami. Farby po wypieczeniu w kuchence mikrofalowej przez około 30 sek. na mocy 800W wysychają, twardnieją i unoszą się tworząc piękny wielobarwny efekt spieczenia. Dokładną instrukcję znajdziecie na stronie:

W galerii znajdziecie również wiosenną krzyżówkę. Spróbujcie ją samodzielnie rozwiązać, a hasło prześlijcie na adres swietlica.sp13@interia.pl . Pierwsze trzy osoby, które prześlą prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone drobnymi upominkami;)

Zapraszamy do udziału!