Pasowanie na Świetlika

10 listopada o godz. 13.00 rozpoczęła się w świetlicy uroczystość „Pasowania na Świetlika" uczniów klas pierwszych.

Wychowawczyni Justyna Kołodziej zaprosiła wszystkich pierwszaków do wysłuchania programu artystycznego, który przygotowała wraz z uczniami z klas drugich i trzecich. Dzieci recytowały wiersze oraz wystawiły przedstawienie pt.: „Porady Wróżki Dobrej Rady". Po wysłuchaniu programu artystycznego uczniowie klas pierwszych przystąpili do bardzo ważnego testu gotowości świetlicowej. Na początku sprawdzono znajomość regulaminu świetlicowego. Dzieci poradziły sobie z tym doskonale. Potem przeszły cztery próby. Próbę smaku- musiały zjeść kawałeczek cytryny z uśmiechem na twarzy. Próbę śpiewu- wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę pt.: "Idę do szkoły". Gimnastykę buzi i języka musiały wykonać w próbie mowy. Na koniec była sprawdzona sprawność fizyczna naszych pierwszaków- musiały jeden raz przejść przez tunel.

Wszystkie dzieci doskonale przeszły test gotowości świetlicowej. Nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie na świetlika. Pasowania dokonała pani dyrektor Bogusława Małek.

Justyna Kołodziej