KONKURS TAŃCA

Dnia 25 kwietnia 2012 roku, w świetlicy szkolnej odbył się Konkurs Tańca „Tańczyć każdy może...”. Na zwycięzcę czekała nagroda główna - „Kryształowa Kula Świetlika”.

Jury w składzie: Pani Sylwia Kotula-Koczenasz, Pan Karol Cieślak oraz przedstawicielka uczniów, Julia Jania z klasy III B, oceniało występy uczestników. Kryteriami oceny były: zaangażowanie, opracowanie choreograficzne, estetyka kostiumów, dobór muzyki oraz ogólny wyraz artystyczny.

Szeroka widownia, składająca się z uczniów, nauczycieli oraz rodziców młodych tancerzy przypatrywała się występom i zagrzewała uczestników do tańca gromkimi brawami.

Uczniowie występowali pojedynczo lub w zespołach tanecznych przy podkładzie wybranych przez siebie utworów muzycznych. Prezentowali bardzo wysoki poziom w wielu technikach tanecznych - poczynając od tańca nowoczesnego, po hip-hop, disco dance oraz streat dance show.

Jury stanęło zatem przed trudnym zadaniem wytypowania najlepszych. Po długich obradach werdykt został ogłoszony .

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce: Adam Szczygielski, kl. IIIB.

II miejsce: Iga Pazderyn, kl. IB.

III miejsce: Dominik Lazar, kl. IIIB oraz

trio taneczne - Marysia Keller, Magda Jaroniak, Oliwia Rybacka, kl. IIIB

Wyróżnienia: Milena Gnot, kl. IC oraz

trio taneczne: Alicja Gołąbek, Julia Jędrzejowska, Patrycja Kamińska, kl. IIC.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy i mam nadzieję, iż spotkamy się z Wami ponownie w przyszłym roku szkolnym.

Organizatorka konkursu-

Joanna Rzepiel