Owce w sieci

Świetlica szkolna, w dniach 20-24 lutego przeprowadzała akcję: „OWCE W SIECI”. Działania te miały na celu promocję bezpiecznego korzystania z nowych technologii i Internetu wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym (6-10 lat).

Głównym założeniem akcji było uświadomienie uczniom, jakie zagrożenia czyhają na nie w wirtualnym świecie oraz jak mogą sobie z nimi radzić.

W ramach akcji zostały zaprezentowane dzieciom kreskówki z cyklu „Owce w sieci”, odbyły się pogadanki na temat bezpiecznego korzystania z sieci a rodzice mogli pobrać ulotki informacyjne nt. cyberprzemocy. Ponadto w czasie zajęć odbywały się ciekawe zabawy edukacyjne oraz zorganizowano konkurs plastyczny na „Najpiękniejszą sieciakową kolorowankę”.

Wiele emocji u dzieci wzbudziło spotkanie z rzecznikiem raciborskiej Policji. Nasz gość w sposób bardzo ciekawy i dostępny przedstawił uczniom problem cyberbullingu. Przestrzegał nie tylko przed zagrożeniami świata wirtualnego, ale również realnego.

Ostatniego dnia akcji posumowano wszystkie zasady bezpiecznego korzystania z Internetu a dzieci mogły podpisać umowy zobowiązujące je do ich przestrzegania.

Uczniowie biorący udział w akcji „OWCE W SIECI” z zaciekawieniem wysłuchiwali wykładów oraz aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Dowiedzieli się również, że Internet oprócz całego swego bogactwa niesie ze sobą zagrożenia, których szczególnie należy się wystrzegać.

Organizator akcji -

wychowawca świetlicy szkolnej