Pasowanie na Świetlika

20 października w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość przyjęcia do Grona Świetlików najmłodszych uczniów naszej szkoły. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawcami oraz uczniowie klas I-III, którzy poprowadzili program artystyczny.

Najmłodsi uczniowie aby dostać się do „Grona Świetlików” musieli wykazać się niezwykłą sprawnością i wiedzą. Przyszłe Świetliki zostały poddane kilku próbom, aby następnie złożyć ślubowanie. Były to próby: smaku, wygimnastykowania języka, wiedzy oraz siły. Oczywiście poprawnie wykonane zadania nagradzane były gorącymi brawami.

Pierwszaki świetnie poradziły sobie z zadaniami. Uroczystego pasowania na Świetlika dokonała pani dyrektor Bogusława Małek.  Na zakończenie pierwszaki otrzymały pamiątkowy dyplom.

Sylwia Kotula-Koczenasz