Czy wy wiecie, że wiosna jest już na świecie?

13 kwietnia bieżącego roku uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wraz z paniami Justyną Kołodziej i Sylwią Kotula-Koczenasz odwiedziły Dom Pomocy Społecznej przy Placu Jagiełły.  Dzieci wraz z paniami przygotowały dla mieszkańców DPS-u przedstawienie pt. "Czy wy wiecie, że wiosna jest już na świecie?".

Uczniowie wcielili się w postacie redaktorów poszukujących wiosny  w przyrodzie, w skowroneczki, bociany, w niedźwiedzia oraz w piękne wiosenne kwiaty. Inscenizacja została wzbogacona o przepiękne piosenki z repertuaru grup 2plus1 oraz Skaldowie, zaśpiewane przez dzieci.

To samo przedstawienie zobaczyły również dzieci z Przedszkola nr 12 i 13, które odwiedziły naszą szkołę 14 i 15 kwietnia. Przedszkolakom inscenizacja bardzo się podobało, ponieważ mogli wykazać się znajomością nazw kwiatów zwiastujących wiosnę i umiejętnością czytania, a na koniec obdarowane zostały słodyczami.

Justyna Kołodziej