Szkolne Koło Wolontariatu - I semsetr

W ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu przy zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli zorganizowaliśmy kilka akcji charytatywnych.

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie.

Zorganizowano Dzień Pozdrowień i Życzliwości.

Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Nasz Życzliwy listonosz dostarczył pozdrowienia do adresatów, a uczniowie klas młodszych wysłuchali bajek o życzliwości. Nasi uczniowie wzięli również udział w szkolnym konkursie "Poezja życzliwości". Nagrody w ufundowała Rada Rodziców. Laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

W akcji naklejki z biedronki udało nam się uzbierać jak co roku ogrom naklejek. Wypełnione plansze trafiły na licytacje charytatywne poprzez „Bazarek charytatywny – razem możemy wszystko”.

Zbieraliśmy też karmę dla zwierząt z raciborskiego schroniska.

Odbyła się kolejna akcja Mikołaj w koronie. Podopieczni rodzinnego Domu Dziecka z Radlina otrzymali na gwiazdkę wymarzone prezenty dzięki klasom 2B, 5B i 7A oraz nauczycielom którzy zostali Mikołajami i przygotowali dla nich świąteczne paczki.

W tym roku nasza szkoła również przystąpiła do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dzięki waszemu zaangażowaniu udało nam się zebrać 819,43 zł.