Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki.

Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada on na 21. dzień 3. miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej.

Ideą obchodów Dnia jest akcja zakładania kolorowych skarpetek „nie do pary” jako wyraz naszej solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem oraz tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych.

Nasi nauczyciele i uczniowie chętnie zakładanją w tym dniu skarpetki "nie do pary". Za co bardzo dziękujemy.

Przeprowadziliśmy również konkurs "Moja kolorowa skarpetka". Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Miejsce pierwsze zajęli Krzsztof z 1a oraz Wiktoria z 4b, miejsce drugie Lena z 4b, Lena z 2b oraz Lena z 3b, miejsce 3 Adam z 1a oraz Wojtek 3b.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za  prace.

Dzieła naszych uczniów można było podziwiać podczas Pikniku w Parku Jordanowskim.