Tydzień profilaktyki

Główny cel organizacji dni profilaktyki to popularyzacja idei profilaktyki w szkole, uświadomienie szkodliwości używek, podkreślenie wartości postaw abstynenckich, przeciwdziałanie agresji oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

Dni Profilaktyki były zwieńczeniem dotychczasowych działań prowadzonych przez pedagogów, psychologa, wychowawców i nauczycieli.

W ramach działań profilaktycznych uczniowie klas III – VIII wzięli udział w warsztatach profilaktycznych, które były realizowane przez Śląskie Centrum Profilaktyki i Psychoterapii.

Na zakończenie działań zespoły klasowe zorganizowały happeningi na temat „ Szkodliwy wpływ alkoholu na ludzki organizm”. Miejsce I zajęli uczniowie klasy 8 C, którzy przedstawili film pt. „ Realia życia alkoholika”, miejsce 2 zajęły klasy VC i VII E, które przygotowały happaningi promujące zdrowy tryb życia bez używek, miejsce 3 zajęła klasa V A, która przygotowała plakaty profilaktyczne. Nagrody już otrzymała klasa 7E, pozostałe klasy otrzymają je po powrocie ze zdalnego nauczania.

Wszystkim uczniom oraz wychowawcom, którzy zaangażowali się w happeningi profilaktyczne serdecznie gratulujemy.