Spotkanie autorskie z Panią Zofią Stanecką.

24 września klasa 2b wraz z wychowawcą p. Bożeną Machalską oraz nauczycielem bibliotekarzem p. Eweliną Draus uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panią Zofią Stanecką, pisarką oraz ilustratorką, autorką książek dla dzieci z cyklu "Basia" oraz "Czytam sobie".
Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca pisarza, skąd czerpię się pomysły do pisania książek dla dzieci oraz jak wygląda proces powstawania i wydawania książek. Wspólnie z panią Zofią, nasi uczniowie stworzyli postać Kapitanki Marii która była bohaterką krótkich historyjek napisanych przez dzieci.
Na koniec spotkania dzieci poprosiły o autografy do książek autorstwa pani Zofii które znajdują się w zbiorach szkolnej biblioteki oraz biblioteczki klasowej 2b.
Spotkanie organizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu