Wieczór kolęd i pastorałek

13 grudnia 2018 r. w sali gimnastycznej odbyło się wyjątkowe spotkanie, pełne ciepła, wzruszeń – Wieczór kolęd i pastorałek przygotowany przez Teatr Trzynastka (op. Z. Bobyk i E. Kocyłowska). Uczniowie odśpiewali i zagrali m.in. na skrzypcach, wiolonczeli i harfie najpiękniejsze pieśni bożonarodzeniowe i pastorałki. W przedstawieniu wystąpiły białe aniołki, czerwone diabełki, dostojni trzej królowie, oraz Józef i Maryja. Dźwięczne, mocne głosy brzmiały pięknie i radośnie. Pokaz dał też szkolny zespół fletowy pod kierunkiem p. I. Sedlaczek.

Niepowtarzalny klimat tworzyła dekoracja przygotowana przez p. K. Jasion oraz oświetlenie sceny, którym jak zwykle zajął się p. A. Lipiec.

Po przedstawieniu goście mogli wypić kawę i kupić ciasto w szkolnej świetlicy, poczęstunek przygotowała Rada Rodziców. Dochód ze sprzedaży zasilił konto Rady Rodziców.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za zaangażowanie!