Kolejny sukces uczennic koła muzycznego w XVI edycji Wojewódzkiego Konkursu „Mistrz Fletu”.

9 grudnia, w auli Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Dzieci, Młodzieży i Rodzinie „Pomocna Dłoń” w Raciborzu, odbyła się XVI edycja Wojewódzkiego Konkursu „Mistrz Fletu”. Wzięło w niej udział ponad stu wykonawców, którzy oceniani byli w trzech kategoriach wiekowych. Oceniając, jury konkursowe brało pod uwagę takie elementy wykonawcze jak: technika gry (aplikatura, oddech, biegłość, poprawność melodyczno-rytmiczna), intonacja, stopień trudności, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny.

W zmaganiach konkursowych tej edycji Wojewódzkiego Konkursu „Mistrz Fletu” naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klasy VIb: Aleksandra Bożek, Emilia Czajkowska, Anna Durka, Julia Król, Kamila Lazar, Laura Papiernik, Martyna Lach, Iga Pazderyn, Wiktoria Gniewek, Karolina Paprotna, Julia Jurczyk. Przygotowaniem dziewcząt do udziału w konkursie zajęła się pani Iwona Sedlaczek – nauczyciel muzyki w naszej szkole.

Uczennice SP13 po raz drugi wzięły udział w zmaganiach konkursowych na najlepiej wykonane utwory muzyki bożonarodzeniowej. Rok temu udało im się wywalczyć II miejsce. Tym razem sukces był jeszcze większy! Dziewczęta zdobyły I miejsce w konkursie i uzyskały bardzo wysoką punktację przyznaną przez konkursowe jury. Dziewczynki zaprezentowały na fletach kolędy „Gdy się Chrystus rodzi” oraz „Tryumfy Króla Niebieskiego” w trudnych, czterogłosowych opracowaniach.  Jak podkreśla ich nauczycielka: „Uczennice wykazały się talentem, wrażliwością muzyczną, a także ogromną pracowitością. Przygotowywały się do tego występu od ponad dwóch miesięcy i wykonały ogromną pracę, by zaprezentować się jak najlepiej. Pokonały naprawdę dużą konkurencję i zrobiły ogromne postępy w stosunku do wykonania ubiegłorocznego. Ich ciężka praca przyniosła znakomity efekt – zaszczytne I miejsce!”. Na pamiątkę sukcesu uczennice przyniosły świąteczne upominki, dyplomy oraz statuetkę, która będzie przypominała o tym wspaniałym osiągnięciu, zdobiąc szkolną gablotę z trofeami.

Serdecznie gratulujemy!