Narodowe Święto Niepodległości

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, która rozpoczęła się od wprowadzenia Sztandaru Szkoły i odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie klas IVc, Va, VIa i VIc pod opieką p. Elżbiety Kocyłowskiej, p. Zdzisławy Bobyk i p. Iwony Sedlaczek zaprezentowali bardzo podniosły i wzruszający program artystyczny. Nie zabrakło pieśni patriotycznych („Rota”, „Bogurodzica”, „Piechota”), wierszy i przejmujących wspomnień dotyczących niełatwych losów Polski w okresie zaborów. Nawet najmłodsi uczniowie z wielkim zaciekawieniem i powagą wysłuchali wystąpień starszych kolegów. Jak pamiętamy z lekcji historii, Polska odzyskała swoją niepodległość po 123 latach niewoli, więc 11 listopada to wielkie i radosne święto dla nas wszystkich. Znalazło się więc również miejsce dla rytmicznych i podnoszących na duchu melodii, np. „Przybyli ułani pod okienko” lub „Kocham Cię, Polsko!”. Pod koniec akademii p. Katarzyna Jasion wręczyła nagrody i wyróżnienia w konkursie plastycznym zorganizowanym w ramach projektu „Polska… to brzmi dumnie.”

A oto listy nagrodzonych i wyróżnionych:

Klasy 1-3:

Wyróżnienia otrzymali: Emilia Krzyżanowska kl. 3c, Zuzanna Labocha kl. 3c i Bianka Michniewicz kl. 1a.

I miejsce - Milena Liszka kl. 2c, II miejsce - Julia Duda kl. 1a, III miejsce - Michał Janosz kl. 2c.

Klasy 4-6:

Wyróżnienia: Laura Lazar, Jakub Kubaszek, Milena Gnot i Małgorzata Walter, Joanna Tatarczyk.

I miejsce - praca grupowa Wiktoria Jaroszewicz i Amelia Chrobak,

II miejsce - ex  aequo Alicja Kolonko i Anna Durka,

III miejsce - praca grupowa Wojciech Róż i Bartłomiej Sedlaczek.

Gratulujemy wszystkim!