Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

2. września 2013 punktualnie o godz. 9.00 rozpoczął się rok szkolny 2013/2014. Wszystkich zgromadzonych uczniów, rodziców i nauczycieli powitała dyrektor szkoły Bogusława Małek. Zaproszony gość - policjant przedstawił rodzicom zasady opieki nad dzieckiem w drodze do szkoły.

Uczniowie klasy VIb przedstawili krótki program artystyczny. Na koniec Dyrektor szkoły złożyła uczniom życzenia na nowy rok szkolny i zaprosiła do klas na spotkanie z wychowawcą.

„Hej ho, hej ho, do szkoły by się szło!” Dzisiejszy dzień na pewno na długo zostanie w pamięci naszych tegorocznych pierwszoklasistów. Wszyscy elegancko ubrani, z pewną nieśmiałością, stawili się punktualnie o 10:00 w sali gimnastycznej SP 13, gdzie powitała ich dyrektor Bogusława Małek. 

Niektórzy uśmiechnięci od ucha do ucha, inni kurczowo trzymając się swoich rodziców, przyglądali się szkolnym murom, w których przyjdzie im spędzić kolejnych kilka lat. Uczniowie klas czwartych przygotowali piękną akademię oraz niewielkie otrzęsiny dla naszych najmłodszych. Pierwszaki musiały odgadywać zagadki, skakać przez skakankę, zapamiętać wierszyk i układ choreograficzny. Wszyscy zdali test śpiewająco. Po części artystycznej przyszedł czas na oficjalne ślubowanie i pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie w obecności sztandaru szkoły, a następnie dyrektor Bogusława Małek i jej zastępczyni Sylwia Madera pasowały każdego z ich na ucznia klasy pierwszej przy pomocy wielkiego ołówka. Było to niesamowite przeżycie zarówno dla uczniów jak i ich rodziców. Każdy z maluchów dostał pamiątkowy dyplom, a wychowawczynie klas pierwszych (Dorota Świst, Małgorzata Młynarczyk i Bożena Kunikowska-Bula) otrzymały z rąk pani dyrektor ogromne tyty pełne słodkości, którymi ugościły swoich nowych podopiecznych. Na koniec każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie i udała się do swoich sal lekcyjnych.

Wszystkim pierwszakom życzymy samych piątek i szóstek! Powodzenia!

K. Blicharczyk