Pasowanie na czytelnika

7 i 8 marca odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Na powitanie pierwszaki zostali obdarowani zakładkami do książek i dowiedzieli się też do czego one służą.  Bibliotekarka przypomniała dzieciom, że powinny codziennie same czytać książki lub poprosić o to rodziców. Uczennice klasy Va przeczytały wybrane najbardziej znane wiersze Juliana Tuwima. Następnie przedstawiły prośby książek: nie zaginać rogów, nie jeść przy czytaniu, dbać o nie, odkładać na półkę, itp. Potem bibliotekarka rozdała młodym czytelnikom w prezencie książeczki do czytania.Wyjaśniono, na czym polega różnica między książką z biblioteki a taką kupioną w księgarni. Na koniec cała klasa wypożyczyła swoje pierwsze książki.  Dzieci zadowolone wróciły do klasy z dwiema książkami do czytania.

Uroczystość przygotowała N. Kalwala.