Turniej Walentynkowy

Siódmego lutego w naszej szkole odbył się Turniej Walentynkowy i Tłusty Czwartek. Klasy IV-VI miały zaprezentować znaną parę zakochanych i okrzyk miłosny.

Dzień zaczął się tak, jak każdy zimowy poranek. Jednak w VIb nie do końca. Uczniowie uwijali się jak w ukropie, aby przygotować występ. Przedstawiciele mojej klasy chcieli dopiąć wszystko na ostatni guzik. Nadeszła ta chwila, której tak się obawialiśmy. Wszyscy stali przed salą gimnastyczną czekając niecierpliwie. Wpuszczono nas i zajęliśmy miejsca. Najpierw wystąpiła VIa, która rozpoczęła show. Potem kolejno każda klasa przedstawiała swoje pomysły. Wystąpiły m.in. pary: Pszczółka Maja i Gucio, Flinstonowie, Myszka Miki i Mini, Bella i Edward z sagi Zmierzch, Selena Gomez i Justin Bieber.

Jury oceniało występy surowo i liczył się każdy szczegół. Niewątpliwie komisja miała trudne zadanie. Po zakończeniu pierwszej konkurencji zaczęły się dalsze zadania. Uczniowie rysowali obraz związany z miłością, a następnie rozwiązywali krzyżówkę. Z każdej grupy wybrano czterech śmiałków, których celem było odegranie scenki zaręczyn. Wszyscy wypadli wyśmienicie.

Gdy nadszedł czas na podliczenie głosów wystąpiła „Mariolka”. Wszyscy pękali ze śmiechu. Jury po kabarecie zaczęło ogłaszać wyniki. Rozpoczęło od ostatniego miejsca i posuwało się w górę tabeli wyników. Nadszedł czas na podium i wtedy usłyszałam, że trzecie miejsce należy do mojej klasy. Byłam dumna, że udało nam się osiągnąć taki sukces. Drugie miejsce zajęła VIa, a pierwsze IVb.

Pomyślałam, że po udanym występie mogę pozwolić sobie na zjedzenie dużej ilości pączków. Przecież nie tylko walentynki były dziś organizowane, nie można zapomnieć o tłustym czwartku.

Maria Kwiotek, 6b