Recenzje czytelnicze naszych uczniów: "Zwiadowcy. Okup za Eraka".

Gorąco  zapraszam do przeczytania recenzji nadesłanej przez naszą uczennice Anne Ochwat z klasy 7c.

"Chciałabym polecić książkę "Zwiadowcy. Okup za Eraka" jest to 7 księga cudownej serii J. Flanagana. Jak to we wszystkich książkach o królewskich zwiadowcach, nie brakuje wielu przygód oraz historii. Niejednokrotnie podczas czytania tej serii można śmiać się, aż do łez. :')

"Okup za Eraka" to historia z czasów gdy Will Treaty był uczniem Halta.
Pewnie fani tych książek już wiedzą, że nasz kochany oberjarl Skandii- Erak- nie należy do osób, które lubią siedzieć na krześle w swoim gabinecie i zbierać pieniądze od podwładnych... Dlatego też wyrusza na swoją ostatnią łupieżczą wyprawę do Arydii, do kraju, który dotychczas nie był opisywany w żadnej książce "Zwiadowców"...
Skandianin zostaje złapany w pułapkę, a żeby go uwolnić trzeba spłacić okup... Z tą sprawą jego zastępca- Svengal- udaje się do Duncana- Króla Araluenu. Nasi kochani Aralueńczycy są wstanie spłacić ten dług. Tylko że postanawiają negocjować, a do takiej czynności potrzebna jest osoba z królewskiego rodu. Księżniczka Cassandra (Evanlyn) przekonuje ojca i wyrusza do Arydii wraz z przyjaciółmi- Willem, Haltem, Horacem oraz Gilanem.  Po drodze spotykają wiele niebezpieczeństw, ale jak to mawia Halt: "Nie ma przeszkód, których nie dałoby się pokonać."
Czy dawni przyjaciele Eraka zdążą go uratować? Czy ocalą go z rąk pustelniczego ludu zamieszkującego Arydię?
O tym i o wielu innych sprawach dowiecie się z tej książki!
Serdecznie polecam!"