Międzynarodowy Dzień Lego - 28 stycznia

28 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień LEGO (International LEGO Day). W tym roku przypada on w czwartek. Święto powstało na cześć złożenia patentu na klocki LEGO w 1958 roku.

Skąd ta data?

Klocek Lego z 8 wypustkami (znany jako 2×4) trafił pierwszy raz do sprzedaży w Danii w 1949 roku. To zadziwiające, że opatentowanie go zajęło Godtfredowi Kirkowi Christiansenowi, którego ojciec założył LEGO, aż 9 lat! 28 stycznia 1958 roku, za dwie druga, Duńczyk złożył patent.

Jak świętować ten dzień?

Dla miłośników duńskiej marki Międzynarodowy Dzień LEGO to doskonała okazja do zabawy. Warto zasiąść do wspólnego budowania klocków.

Tego dnia warto też usiąść obejrzeć któryś z filmów z ludzikami w roli głównej. Dostępne jest mnóstwo seriali i filmów związanych z LEGO, m.in. LEGO PRZYGODA 2.

Źródło:https://figurkoweramki.pl/blog/miedzynarodowy-dzien-lego-2021

Zapraszamu do galerii prac wykonanych przez uczniów naszej szkoły w ramach akcji "LEGO w bibliotece" .