Jesteś tu: » Strona startowa » Świetlica

Świetlica w naszej szkole to miejsce, w którym dzieci czekając na swoich rodziców, opiekunów, ciekawie spędzają czas wolny, uczestnicząc w zajęciach plastycznych, muzycznych, oraz zajęciach indywidualnych. To czas na zabawę lub naukę (odrabianie lekcji).

Godziny pracy świetlicy:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

6.45-16.30

6.45-16.30

6.45-16.30

6.45-16.30

6.45-16.30


 

Celem naszej świetlicy szkolnej   jest:

  • zapewnienie opieki uczniom przed i po zajęciach lekcyjnych w  miłym i   bezpiecznym otoczeniu,
  • tworzenie optymalnych warunków do rozwoju uczniów,
  • rozwijanie zainteresowań uczniów,
  • propagowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu; rozwój fizyczny uczniów ( np. ruchowy, w tym na świeżym powietrzu,
  • przygotowanie uczniów do zajęć edukacyjnych  ( pomoc w odrabianiu prac domowych ),
  • rozwijanie umiejętności pracy indywidualnej oraz współdziałania w grupie. 

 

 

 

W świetlicy realizujemy plan pracy świetlicy szkolnej opracowany przez wychowawców. 

 

W ramach ciekawego spędzania czasu organizujemy dla dzieci różne formy zajęć:

 

- zajęcia z zakresu żywego słowa  - głośne czytanie, pogadanki, zabawy słowne, małe formy teatralne ( kółko teatralne, występy dzieci przed widownią), rozwiązywanie krzyżówek i rebusów, zgaduj- zgadule, zagadki literackie, słuchowiska radiowe, gry stolikowe, dydaktyczne i towarzyskie.

 

- zajęcia plastyczno- techniczne - malowanie farbami plakatowymi, rysowanie ołówkiem, różnymi rodzajami kredek, papieroplastyka, kompozycje z różnych materiałów, modelowanie z plasteliny, masy solnej i papierowej, wycinanie i wydzieranie itp., konkursy plastyczne.

 

- gry i zabawy ruchowe  - zabawy ruchowe na świeżym powietrzu( plac zabaw ), mini- konkursy sprawnościowe, gry zespołowe, ćwiczenia udoskonalające sprawność fizyczną ( sala zabaw )- zabawy skoczne, rzutne, bieżne).

 

- zajęcia umuzykalniające - słuchanie śpiewu, muzyki, bajek muzycznych, śpiewanie piosenek, gry i zabawy rytmiczne ze śpiewem i muzyką, konkursy taneczne.

 

 


6. listopada 2015 r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Świetlika. Świetlik to osoba uczęszczająca do świetlicy, a dzisiejsze spotkanie miało na celu uroczyste i wesołe wprowadzenie uczniów klas pierwszych do grona świetlików. Udział w imprezie wzięli: dyrektor szkoły B. Małek, uczniowie klas pierwszych z wychowawcami, nauczyciele oraz zaproszeni rodzice.

Bohaterowie tej uroczystości dzielnie poradzili sobie z oczekującymi na nich zadaniami, przygotowanymi przez nauczycielki świetlicy. Udowodnili, że są godni nosić tytuł "Wzorowego Świetlika".

Pasowanie na Świetlika
czytaj więcej

Z okazji Świąt Wielkanocnych świetlica szkolna zorganizowała konkursy na pisankę i palmę wielkanocną.

Wielkanocne konkursy
czytaj więcej

23. marca 2015 r. w ramach obchodów pierwszego dnia wiosny gościliśmy uczniów z partnerskiej szkoły specjalnej w Ostrawie wraz z nauczycielami. Dzieci wspólnie brały udział w warsztatach plastycznych w świetlicy szkolnej. Wykonały marzannę oraz bociana z papieru pod okiem Pani Janiny Kalwala, Sandry Gwóźdź i Eweliny Draus. Piękną kukiełkę wyniosły na szkolne boisko, gdzie na znak rozpoczęcia wiosny ją spalono. Po ekscytujących przeżyciach na sali gimnastycznej odbył się program artystyczny pt. „Mam talent”.

 

Marzanna w świetlicy
czytaj więcej

Dziś - 30 października w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów na Świetlika.

Pasowanie na Świetlika
czytaj więcej

13 czerwca 2014r. w świetlicy szkolnej odbył się Konkurs Tańca, który jak co roku cieszył się ogromną popularnością. W konkursie wzięło udział 15 uczniów z klas I-III uczęszczających do naszej świetlicy. Dzieci tańczyły solo, w parach lub w zespołach. Każdy taniec był niepowtarzalny i widać było ogromne zaangażowanie z jakim tancerze wykonywali swoje układy.

ŚWIETLICOWY KONKURS TAŃCA
czytaj więcej

Pliki do pobrania

Poleć nasNapisz do nas

Opracowanie: szkolnastrona.pl