Rekrutacja do klas I

Rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025 w dniach od 04 do 15 marca 2024 r.

Zapisanie dziecka do szkoły:

Rekrutacja uczniów do szkoły odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami:

• z urzędu – dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły,
  • na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) – dzieci zamieszkałe poza obwodem,
  • jeśli w odpowiedniej klasie są wolne miejsca

Pierwszeństwo w zapisie mają dzieci zameldowane w obwodzie szkoły. Jeśli dziecko zamieszkuje w obwodzie, a nie jest w nim zameldowane, rodzic składa stosowne pisemne oświadczenie.
Rodzice (prawni opiekunowie) dziecka wypełniają pisemną deklarację zapisu dziecka do szkoły.

Lista dzieci przyjętych do  klasy pierwszej na dany rok szkolny ogłaszana jest zgodnie z terminarzem podawanym w Zarządzeniu Prezydenta Miasta Racibórz.

Wypisanie dziecka ze szkoły

Rodzic (prawny opiekun) dziecka przedkłada w sekretariacie szkoły kartę przeniesienia ucznia z potwierdzeniem przyjęcia ucznia do nowej szkoły. Dyrektor szkoły potwierdza podpisem i pieczęcią wypis ucznia na karcie przeniesienia.

Pliki do pobrania:

Zarzadzenie terminy rekrutacji 2024 2025 (240.83 KB - PDF)

Zgloszenie z obwodu 2024 2025 (84.00 KB - DOC)

Wniosek o przyjecie spoza obwodu SP13 (109.50 KB - DOC)

Zal. nr 1 do Zgloszenia z obwodu SP13 (51.50 KB - DOC)

Potwierdzenie woli przyjecia do kl. 1 (35.50 KB - DOC)