Magia srebrnego ekranu - film bawi, uczy, wychowuje czyli świetlicowe kółko filmowe

W ramach świetlicy chętni uczniowie klas drugich naszej szkoły uczestniczą w zajęciach kółka filmowego. Podczas zajęć  poznajemy podstawowe terminy z zakresu teorii filmu takie jak np. gatunki filmowe, praca na planie,  tajemnice efektów specjalnych oraz kim jest krytyk filmowy. Poprzez dyskusje na dany temat poruszany w oglądanych filmach uczniowie zostają postawieni przed różnorodnymi problemami np. nietolerancja, brak akceptacji ze strony rówieśników, wartości oraz konflikty rodzinne, przyjaźń. Najistotniejszym celem naszych zajęć jest ukształtowanie ucznia jako aktywnego i wrażliwego odbiorcy filmowego który potrafi zrozumieć świat w jakim się znajduje. Zajęcia prowadzi Pani Ewelina Draus.