Pożegnanie klas szóstych

23 czerwca 2016 r. to wyjątkowy dzień dla szóstoklasistów naszej szkoły. Kończą nie tylko rok szkolny, ale szkołę podstawową. O godzinie 17.00 w sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Uroczystość rozpoczęła się staropolskim polonezem w wykonaniu absolwentów. Można było podziwiać piękno i grację dziewcząt oraz szyk i elegancję chłopców.

Po powitaniu  i odśpiewaniu hymnu nastąpiło podniosłe przekazanie sztandaru nowemu pocztowi. Następnie absolwenci złożyli uroczyste ślubowanie. Dyrektor B. Małek pogratulowała młodzieży ukończenia szkoły i życzyła sukcesów w dalszej nauce.

Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni nagrodami książkowymi, a ich rodzice otrzymali z rąk dyrektora listy gratulacyjne i podziękowania.

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy absolwenta. Wychowawczynie serdecznie podziękowały za współpracę aktywnym rodzicom.

Dorota Kozdra, nauczycielka wychowania fizycznego, nagrodziła statuetkami i dyplomami najlepszych sportowców. W tym roku otrzymały je dziewczęce drużyny siatkarek i minipiłki nożnej. Dyplomy sportowców otrzymali także chłopcy z drużyny grającej w dwa ognie. Natomiast tytuł najlepszego sportowca, puchar i nagrodę od Rady Rodziców otrzymała Wiktoria Wilusz. Nasza najlepsza szachistka, Joaanna Brzenczka otrzymała nagrodę specjalną - misia, od Małgorzaty Młynarczyk, opiekującej się szachistami w szkole.

Dyplomy i podziękowania od opiekunek teatru Z. Bobyk i E. Kocyłowskiej otrzymały aktorki  Teatru Trzynastka Emilia Stefaniszyn i Weronika Bugla, a Wiktoria Wilusz pamiątkową statuetkę.

Na koniec wręczono Orły Trzynastki. Otrzymały je: Aleksandra Kaptur, Julia Mielczarek, Wiktoria Wilusz i Martyna Czerniak. Gratulujemy!

Młodzież klas szóstych pod kierunkiem Z. Bobyk i E. Kocyłowskiej przygotowała wspaniały program artystyczny – było bardzo wesoło i śpiewająco. Podziękowali swoim nauczycielom za wieloletni trud i wysiłek włożony w ich edukację, oraz  rodzicom za wychowanie, opiekę i troskę.

Dzień ten obfitował w szeroką gamę uczuć: radość i śmiech przeplatały się ze wzruszeniem i żalem. Nie jednemu łezka zakręciła się w oku.

Drodzy absolwenci życzymy Wam wielu sukcesów w gimnazjum. Nie zapominajcie o Szczęśliwej Trzynastce!