Dzień Sportu

Dzisiaj, 9 czerwca 2016 r. obchodziliśmy Dzień Sportu. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali mnóstwo konkurencji, w których mogli się zmierzyć wszyscy uczniowie klas I-VI. Zanim zaczęła się zabawa, zaprezentowano sukcesy sportowe i przedstawiono najlepsze, zwycięskie drużyny, o których już niejednokrotnie pisano, wręczono też nagrody z konkursów organizowanych w ostatnim czasie w kl. I-III. Podsumowano również konkurs ekologiczny, plastyczny i grafiki komputerowej. Poznaliśmy zwycięzców tych konkursów.

Około godz. 9.30 dyrektor Bogusława Małek uroczyście ogłosiła rozpoczęcie Dnia Sportu.

W czasie zawodów uczniowie rywalizowali w 16 konkurencjach. Wśród nich były: rzuty na bramkę, rzuty woreczkami, dart, rzuty obręczą, skoki obunóż dodawane, unihokej, rzut piłką do kosza, sztafeta gwieździsta, pomnik,  sprawnościowy tor przeszkód, przeciąganie liny, strzały do bramki tyłem, wyścigi rzędów z pałeczkami sztafetowymi, sztafeta wahadłowa, płachta punktowa, rzuty piłką lekarską  1 kg w dal, podania piłki w rzędach. Było wiele śmiechu i zabawy. Uczestnicy skrzętnie gromadzili punkty za udział w sportowych zmaganiach.

Puchary dyrektora szkoły  otrzymały klasy III c i IVb, które uzyskały najwięcej punktów w swoich konkurencjach. Gratulujemy!