Policyjna pogadanka na temat bezpieczeństwa w Internecie

W piątkowy poranek szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 13 zostali zaproszeni na pogadankę o bezpieczeństwie w sieci, przygotowaną przez raciborskich policjantów. Funkcjonariusze przypomnieli młodym ludziom o zagrożeniach płynących z korzystania z Internetu. Prezentacja pt. „Czy wiesz co robisz przed komputerem?”  miała na celu nie tylko zapoznanie uczniów ze wskazówkami bezpiecznego korzystania z Internetu, ale również uświadomienie im roli ograniczonego zaufania do tego, co znajduje się w sieci. Poruszony został również temat cyberprzemocy, która staje się coraz poważniejszym zagrożeniem szczególnie dla młodych ludzi. Regularne aktualizowanie oprogramowania, częste zmiany haseł oraz ochrona swoich danych osobowych to tylko niektóre rady, jak uchronić się przed cyberprzemocą. Uczniowie dowiedzieli się, co robić, gdy padną jej ofiarą oraz gdzie szukać pomocy.