Poranek artystyczny

W zimowy poranek 1 lutego 2016r. odbył się w naszej szkole tzw. „Poranek artystyczny”, czyli popis umiejętności i talentów uczniów naszej szkoły, przygotowany przez panie wychowawczynie świetlicy – panią N. Kalwala, I. Sedlaczek, E. Draus, M. Konik-Wachowską. Na popis zaproszeni zostali wszyscy uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami, dyrekcja, a także rodzice. Uroczystość była podsumowaniem działalności artystycznej, a także pracy w świetlicy szkolnej w I semestrze. Uczniowie swoimi występami zakończyli także tegoroczny okres wykonywania kolęd i pastorałek.

W programie pojawiło się wiele ciekawych prezentacji, a nasi utalentowani uczniowie mieli możliwość pokazać swoje umiejętności kolegom i koleżankom, a także rodzicom. Wystąpili tancerze – mali, a także ci nieco więksi, wokaliści, instrumentaliści, a także nasza szkolna poetka! Emocje towarzyszyły publiczności do samego końca!

Występy rozpoczęli uczniowie klasy IIb, którzy przedstawili kolędę „Przybieżeli do Betlejem”, następnie przedstawiciele klasy Ia zagrali na magicznych „bum bum rurkach” – „Gdy się Chrystus rodzi”, a później uczennica klasy 3c – Alexia Michalska – zaprezentowała swój własny wiersz, a także piosenkę, do której skomponowała zarówno tekst jak i melodię!

Wspaniale zaprezentowały się także dziewczynki uczęszczające do klas pierwszych w układzie tanecznym pt.: „Lizaki-Łobuziaki” – był to ich pierwszy występ tego typu. Starsze klasy reprezentowały uczennice koła muzycznego, prowadzonego przez p. Iwonę Sedlaczek, które pięknie zaśpiewały dwa utwory: „Odpowie Ci wiatr” oraz „Znak pokoju”, a także zagrały na fletach utwory w opracowaniu na 3 głosy!

Podczas „Poranku artystycznego” wystąpiła także Julia Król (klasa Vb), która swoim pokazem mażoretkowym porwała publiczność. Całości wystąpień dopełniły pełne energii występy taneczne uczniów koła tanecznego, którzy zaprezentowali trzy układy taneczne: „Płatki śniegu” – układ z chustami, „Taniec Robotów”, a także choreografię taneczną do utworu „Lean on”.

Zdjęcia: naszraciborz.pl