Spektakl profilaktyczny

28 listopada aktorzy szkolnego Teatru Trzynastka przedstawili w RCK-u spektakl profilaktyczny "Wołam! A nikt nie słyszy?!" przygotowany pod kierunkiem Z. Bobyk i E. Kocyłowskiej oraz z pomocą K. Jasion (scenografia) i A. Lipca (oprawa muzyczna i efekty specjalne).

Przedstawienie zostało zrealizowane w ramach szkolnego programu profilaktyki i dotyczyło problemu uzależnień.

Do realizacji profilaktyki oprócz nauczycieli zostali zaproszeni uczniowie, którzy są już nie tylko odbiorcami działań profilaktycznych ale także aktywnymi ich realizatorami.

Na co dzień chcemy chronić uczniów przed różnymi zagrożeniami. Na pozór może wydawać się, że wszelkie zagrożenia czyhają na człowieka w świecie zewnętrznym, gdy w istocie to sam człowiek dokonuje takich wyborów, które zakłocają jego rozwój. Człowiek niedojrzały sam dla siebie może być zagrożeniem.

Mamy nadzieję, ża zaprezentowane przedstawienie dostarczyło wielu wrażeń i emocji, a młodym ludziom pomoże dokonywać w życiu samych dobrych wyborów.

Dziękujemy p. Iwonie Trzeciakowskiej, która wsparła nasze przedsięwzięcie finansowo, co umożliwiło zaprezentowanie go szerokiemu gronu uczniów w sali widowiskowej RCK-u.

pedagog, Dorota Jańska