Akademia z okazji Święta Niepodległości

8 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 93 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły wraz z wychowawcami. Grupa uczniów z klasy VI a pod kierunkiem nauczycielki historii Sylwii Madery i zespół wokalny pod kierunkiem Danuty Domin przygotowała  montaż słowno–muzyczny podkreślający wagę i znaczenie Święta  Niepodległości.

Piękne recytacje wierszy, odpowiednio dobrane podkłady muzyczne i pieśni wojskowe, dekoracja wykonana przez Katarzynę Jasion nadały temu świętu szczególny wyraz. Podczas akademii przypomniano uczniom o ważnych faktach historycznych prowadzących do wolności w 1918 roku , ukazano rolę Józefa Piłsudskiego w kształtowaniu państwa polskiego i jego granic w latach 1918-1922.

Na zakończenie uroczystości przypomniano dzieciom o tym, że dzień 11 listopada jest dniem wolnym od nauki.

Sylwia Madera