Pożegnanie klas szóstych

21 czerwca o godz. 16.30 rozpoczęła się uroczystość pożegnania klas szóstych. Głownymi aktorami byli uczniowie Elżbiety Kocyłowskiej i Grzegorza Krzusia. Prezentowali sie wspaniale. Złożyli ślubowanie, że będą godnie reprezentować SP13 jako jej absolwenci. Dyrektor szkoły B. Małek pogratulowała im wyników w nauce i życzyła sukcesów w gimnazjum.

Następnie szóstoklasiści wystąpili w programie artystycznym. Recytowali wiersze i śpiewali znane polskie przeboje. Podziękowali za pracę wszystkim pracownikom szkoły. Przyznawali specjalne ordery i dyplomy. Nauczycielki plastyki, techniki, muzyki i informatyki otrzymały Ordery Dziewięciu Muz. Nauczycielki j. polskiego Ordery Siedmiu Przypadków, a matematyczki Ordery Pitagorasa. Do orderów dołączono piękną różę.

W części oficjalnej uczniowie otrzymali nagrody za udział w różnych konkursach, oraz za bardzo dobre wyniki w nauce. Wyłoniono najlepszych sportowców klas szóstych. Zostali nimi Agnieszka Listopad i Karol Karus. Na koniec przyznano Tytuły Orłów Trzynastki i wręczono statuetki. W tym roku otrzymały je Martyna Hanak i Julia Biały.

Było miło i radośnie, choć gdzieś tam czaił się smutek i żal, że musimy się ze sobą rozstać. Liczymy na to, że nasi absolwenci nie zapomną o Trzynastce.