Spektakl teatralny

W niedzielę, 5 czerwca uczniowie klasy I c wraz z wychowawczynią Bożeną Kunikowską-Bula obejrzeli spektakl teatralny przygotowany z okazji Dnia Dziecka przez Teatr Rozrywki w Chorzowie pt. „Pan Plamka i jego kot".

Bilety ufundował Oddział Miejski Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Raciborzu.

Spektakl na motywach opowiadania Carolyn Sloan z elementami animacji filmowej  opisuje przygody sprytnego kota Barnaby, który pozostaje w wielkiej przyjaźni ze swoim panem artystą malarzem. Pan Plamka codziennie eksperymentując, maluje wciąż nowe portrety swojego pupila. Wynikają z tego bardzo ciekawe, zabawne ale i niebezpieczne przygody. Na szczęście kot Barnaba wychodzi z nich zawsze bez szwanku.

Widowisko pełne postaci w pięknych strojach, barwne rekwizyty i dekoracje. Bajka muzyczno- edukacyjna wprowadziła dzieci w świat sztuki, zachęcając przy tym do pielęgnowania indywidualnych cech i zdolności. Dzieciom bajka bardzo się podobała, przyjemnie spędziły czas podczas niedzielnego popołudnia.

Bożena Bula