Czas wycieczek

W dniach 10-11 maja klasy I i II pojechały na wycieczkę do JuraPark Krasiejów. Jurapark Krasiejów to nie tylko park zabaw, lecz również park edukacyjny oraz ważne miejsce archeologicznych wykopalisk paleontologicznych. Atrakcji było bardzo wiele.

Przygoda rozpoczęła się przejazdem kolejką przez Tunel Czasu. Dzieci poznały historię powstania naszej planety. Następnie przeszły wraz z przewodnikiem ścieżką edukacyjną długości ok. 1500 m, wzdłuż której rozmieszczone są modele mezozoicznych gadów i płazów. Prawie 70 gatunków, około 200 modeli. Potem wszyscy udali się do Pawilonu Paleontologicznego. Zabezpiecza on największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę.

Pogoda dopisywała, więc nieco strudzeni zwiedzaniem posilili się chętnie kiełbaską z grilla i napojami. Po zakupieniu ciekawych pamiątek udali się na projekcję filmu 3D ze specjalnymi efektami. Wielką atrakcją był Park Rozrywki a w nim   przejazd "kolejką górską" i łodzią piracką. Pozostały czas uczestnicy wycieczki spędzili na ogromnym placu zabaw.

Była tam 12 metrowa wieża, z której można zjechać rurami znajdującymi się na trzech kondygnacjach osiągając znaczne prędkości. Inna atrakcja to huśtawka o wysokości 7 metrów, stylizowana na ptasie gniazdo, które można rozbujać po kole o średnicy 10 metrów. Na placu znajduje się też szereg instalacji przypominających ściankę wspinaczkową czy pajęczą sieć oraz różne huśtawki i karuzele.

Zadowoleni i zmęczeni uczniowie wrócili ok. 17.00 do Raciborza. Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie klas I i II panie: M. Młynarczyk, B. Kunikowska-Bula, R. Muzyk i M. Sochacka, a towarzyszyły im J. Kołodziej i D. Kozdra.

M. Sochacka