Listonosze

A co Wy na to, aby na jeden dzień zostać listonoszem ? Teraz macie okazję! Przedstawiamy grę, która Wam to umożliwi. Będziecie mieli okazję wykazać się umiejętnością planowania oraz orientacją przestrzenną.

Gra przeznaczona jest dla 2- 4 osób. Planszę do gry znajdziecie do wydrukowania w galerii. Oprócz niej potrzebne jeszcze będą pionki (po jednym dla każdego gracza), zwykła kostka do gry, 21 żetonów (możecie sami przygotować lub wykorzystać monety) oraz karty-listy, które również są gotowe do wydruku w naszej galerii.

ZASADY GRY

1. Wszyscy listonosze rozpoczynają grę z pola z budynkiem poczty. Opuścić go i wrócić do niego można jedynie przez pola wskazane strzałkami.

2. Na początku listonosze zabierają po 5 listów, które trzeba będzie zanieść do adresatów.

3. Gracze poruszają się maksymalnie o tyle pól, ile pokaże kostka (mogą też ruszyć się o mniejszą liczbę).

4. Po oddaniu listu gracz może odnieść kolejny list lub wrócić na pocztę, aby zabrać kolejne listy (jeśli zostały jakieś do rozniesienia).

5. Każdy listonosz może mieć najwyżej 5 listów w torbie.

6. Jeśli gracz zatrzyma się na polu przystanku autobusowego to w następnej kolejce zamiast rzucać kostką może przenieść się na inny przystanek.

7. List uważa się za dostarczony, gdy gracz stanie na polu przy właściwym domu. Dostaje wtedy za to 1 punkt.

8. Wygrywa ten gracz, który po rozniesieniu wszystkich listów w grze, ma najwięcej punktów.

Udanej zabawyMrugnięcie