Zajęcia świetlicowe

Dzień dobry Kochani!

Dziś zaczynamy dzień od pobudzenia naszych ciał. Proponuję jogę. To nie tylko ćwiczenia, ale i świetna zabawa. Dla dzieci bardzo popularne są pozycje naśladujące zwierzęta. Przyjrzyjcie się poniższym obrazkom, wybierzcie coś dla siebie i próbujcie!

Po ćwiczeniach, wykonajcie pracę plastyczną- pszczołę z plasteliny. Przygotujcie sobie sobie plastelinę  w kolorze żółtym, czarnym, białym oraz różowym. Na początek dzielimy kawałek żółtej plastelina na mniej więcej połowę ale tak, żeby powstała potem mniejsza i większa kulka. Z nieco większej żółtej kulki plasteliny robimy spłaszczony i wydłużony tułów, a z mniejszej kulki robimy głowę . Do zrobienia oczek potrzebujecie czarną i białą plastelinę. Lepimy dwie większe białe kulki, dwie mnisze czarne i dwie jeszcze mniejsze białe kuleczki. Lepimy też czarne długie czułka i dwie kuleczki na czułka. Z różowej plasteliny lepimy buźkę, a z czarnej nóżki. Do głowy naszej pszczoły przyklejamy oczy, czyli najpierw białe kulki, później czarne i na końcu najmniejsze białe kuleczki. Kolejny etap to przyklejanie buźki i czułek.

Jeśli chcemy uzyskać inny kolor lub odcień plasteliny, to możemy zmieszać ze sobą dwa lub więcej kolorów. Skrzydełka postarajcie się  zrobić delikatnie żółtawe. Dlatego do białego koloru dodajcie odrobinę żółtego i rozdzielcie je po wymieszaniu na dwie kulki. Z kulek kształtujemy skrzydełka i przyklejamy je do tułowia.

Jeśli ktoś woli korzystać z filmiku instruktażowego klikajcie w link i do dzieła!