Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich!

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (Międzynarodowy Dzień Książki, Światowy Dzień Książki) – doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.

Biblioteka zaprasza do wspólnych obchodów!!!

Dla klas 1-3:
* konkurs plastyczny pt. "W zakładkowym świecie". Celem konkursu jest wykonanie zakładki do książki w dowolnej formie plastycznej jednak z zachowanie ostrożności, by nie zniszczyć książki np. przy pomocy plasteliny.
Zdjęcia gotowych zakładek proszę o wysłanie na adres bibliotekasp13raciborz@gmail.com z dopiskiem "W zakładkowym świecie" do 7 maja. Więcej informacji na dzienniku szkolnym.

dla klas 4:
* konkurs plastyczny "Magiczny świat Narnii" inspirowany lekturą "Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i Stara Szafa" autorstwa C.S. Lewisa.
Zdjęcia bądź skany prac konkursowych w formacie A4 proszę wysyłać na adres bibliotekasp13raciborz@gmail.com do dnia 7 maja 2020 (czwartek).

dla klas 5:
* test wiedzy z książki "Harry Potter i Komnata Tajemnic" autorstwa J.K Rowling.

dla klas 6:
* „Wędrówka pewnego Hobbita” konkurs z znajomości lektury dla klas VI.

dla klas 7:
* „Baśnie barda Beedle’a” miniquiz ze znajomości książki J.K. Rowling. Osoby zainteresowane proszę o wysłanie maila potwierdzającego zgłoszenie na adres bibliotekasp13raciborz@gmail.com

dla klas 8:
* test wiedzy z książki „Igrzyska śmierci” Suzanne Collins. Osoby zainteresowane proszę o wysłanie maila potwierdzającego zgłoszenie na adres bibliotekasp13raciborz@gmail.com
Więcej informacji na dzienniku szkolnym.

dla nauczycieli i pracowników szkoły:
*zaproszenie do akcji „Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, otwórz książkę wczytaj się!”.

Zapraszam i pozdrawiam
p.Ewelina