Dzień Ziemi w świetlicy

Drodzy uczniowie, dziś 22 kwietnia, czyli Światowy Dzień Ziemi. Ziemia to nasz wspólny dom. Dbanie o nią jest naszym wspólnym obowiązkiem. Chroniąc środowisko dbamy o przyszłość kolejnych pokoleń. Zachęcam do obejrzenia prezentacji, która przybliży Wam historię obchodzonego dziś święta, podpowie jak każdy z Was może zadbać o naturalne środowisko oraz jak wykorzystać codzienne śmieci do prac plastycznych. Może się zainspirujecie? Pochwalcie się swoimi eko-wyrobami przesyłając zdjęcia na adres swietlica.sp13@interia.pl.

Szukajcie w prezentacji aktywnych guziczków, które przeniosą Was w ciekawe zakątki świata. Znajdziecie tam również zagadki o tematyce ekologicznej i wirtualne puzzle.

Możecie również stworzyć za pomocą rosnących farb naszą planetę. W galerii znajdziecie szablony. Każdy należy wydrukować na kartce A4. Następnie przygotujcie rosnące farbki wg przepisu, który był podany tydzień temu. Podziel sobie na dwie części- jedną barwimy na niebiesko drugą na zielono. Można do tego użyć barwników lub farbek. Najprościej farbę nakładać na nasz szablon za pomocą cienkiego pędzelka lub patyczka. Pomalowane planety wkładamy do mikrofalówki lub piekarnika (180 stopni kilka minut). Po wypieczeniu praca zyska piękną strukturę i zyska efekt 3D. Na całość można delikatnie nanieść białą farbkę, która ma przypominać atmosferę. Na koniec możecie jeszcze namalować czarne tło. Prawda, że efektowne?