Dbajmy o relacje

Nadal pozostajemy w domach, sytuacja się nie zmienia. Coraz częściej czujemy się sfrustrowani, zmęczeni swoim towarzystwem. Co zrobić żeby poprawić tą sytuację? Przede wszystkim nazywajmy swoje emocje, informujmy członków rodziny o naszych reakcjach na ich zachowanie. Jeżeli nie powiem bratu, że przeszkadza mi głośna muzyka, której słucha to sam z siebie jej nie wyciszy. Jasne komunikaty i wzajemne zrozumienie znacząco poprawiają komunikację. A może nie wiesz wszystkiego o członkach swojej rodziny? Albo oni nie wiedzą wszystkiego o Tobie? Warto wykorzystać ten wspólny czas na lepsze poznanie się. Zagrajcie w gry, posłuchajcie wspólnie muzyki, oglądajcie filmy, jadajcie wspólnie posiłki, pomagajcie sobie w domowych obowiązkach. Aby ten czas nie był tylko czasem strachu i lęku co przyniesie jutro, postarajmy się stworzyć miłe wspomnienia ;)

Na stronie podziecięcemu.pl znajdziecie grę karciana dla całej rodziny. Wydrukujcie karty i instrukcje i poznacie się bardziej ;)

Autor: Ślusarczyk