Cudowny chłopak

„MAM NA IMIĘ AUGUST. NIE POWIEM WAM, JAK WYGLĄDAM.
COKOLWIEK SOBIE WYOBRAŻACIE, W RZECZYWISTOŚCI JEST PEWNIE GORZEJ.”

August (Auggie) Pullman

"August jest inteligentnym, dowcipnym chłopcem i jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz i zanim skończył dziesięć lat, przeszedł dwadzieścia siedem operacji. Do tej pory widział siebie oczami kochających go bezwarunkowo rodziców i siostry. Teraz, gdy idzie do szkoły – od razu do piątej klasy – przyjdzie mu się zmierzyć ze światem rówieśników i starszych uczniów, z ostracyzmem, uprzedzeniami, a czasem ze zwykłym chamstwem i podłością. Spotka się jednak również z dobrocią, przyjaźnią i wspaniałomyślnością. Kontakt z rówieśnikami odmieni Augusta. Ale czy tylko jego?"

Auggie jest bohaterem książki autorstwa R.J. Palacio pt. "Cudowny chłopak". Jego historia  doczekała się również pięknego filmu o tym samym tytule. Piękna opowieść dla całej rodziny o przeciwnościach losu, o sile miłości i przyjaźni, pokazująca , że piękno jest w każdym z nas - trzeba tylko pozwolić mu się ujawnić.

Zapraszam do przeczytania książki i/lub zobaczenia filmuUśmiech

opis książki - www.lubimyczytac.pl

Autor: Ślusarczyk