Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Trzydzieści lat temu  podpisana została Konwencja o prawach dziecka-  najważniejszy dokument poświęcony dzieciom. Zawiera on prawa, które zapewnią im prawidłowy rozwój, ale też opiekę i ochronę.

Szkoła Podstawowa nr 13 przyłączyła się do świętowania Międzynarodowego Dnia Praw poprzez akcje organizowane przez UNICEF.

To był radosny tydzień, ale z poważnym przesłaniem. Wychowawcy przeprowadzili zajęcia podczas których przybliżyli problem łamania praw dziecka na całym świecie. Klasy młodsze przygotowały piękne prezentacje o prawach dziecka. Dokładnie 20 listopada- dzień uchwalenia Konwencji uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko- kolor UNIICEF symbolizujący jedność z dziećmi na świecie.

Przeprowadzono również konkurs plastyczny oraz turniej z wykorzystaniem quizów Kohoot o prawach dziecka.

Na zakończenie tego ciekawego tygodnia uczniowie spotkali się z Rzecznikiem Praw Dziecka.