Święto Niepodległości

101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości została uroczyście upamiętniona przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 13 w Raciborzu. Uczniowie i nauczyciele zobaczyli montaż słowno-muzyczny przypominajacy trudne losy naszej ojczyzny oraz upamiętniający tych, którzy dzielnie walczyli o niepodległość Rzeczpospolitej przygotowany przez uczniów klasy 6a i 6b oraz uczniów "Koła Muzycznego". Ponadto w programie wystąpili uczniowie klas 4, 5, 6 i 7.

Młodzi artyści przypomnieli także swoim kolegom, że nie ma nic cenniejszego niż wolność, świat bez wojny, bez przemocy, bez konieczności zabijania.
Uczniowie najmłodszych klas przynieśli na akademię różnorodne samodzielnie wykonane symbole przypominające o radosnym charakterze tego święta. Na sali można było także zobaczyć albumy i plakaty upamiętniające tych, którzy przez ponad wiek nie porzucili wiary w odzyskanie wolności, byśmy dziś mogli żyć w kraju, który został zabrany naszym przodkom. Prace zostały wykonane przez uczniów klas siódmych.
O godz. 11:11 wszyscy uczniowie i nauczyciele odśpiewali wspólnie hymn Polski.