Tydzień Języków Obcych

W dniach 23.09 – 27.09.2019 w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Języków Obcych w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych. Uczniowie chętnie zaangażowali się w działania przygotowane przez nauczycieli języków obcych.

Najważniejszym zadaniem było nagranie audycji prezentującej różne kraje europejskie. Sofija, Gloria, Paweł, Paulina, Polina, Tsvetoslav, Zosia, Janek, Alicja wraz z panią Karoliną Blicharczyk , panią Zuzanną Adam, panem Marcinem Koczym i panią Katarzyną Apolony przygotowali świetne prezentacje: Niemiec, Białorusi, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Holandii, Czech, Francji, Hiszpanii. Uczniowie przez radiowęzeł w ojczystych językach opowiedzieli o swoich krajach, ulubionych potrawach oraz zapoznali całą szkołę ze zwrotami grzecznościowymi.

26 września odbył się konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii. W konkursie wzięło udział 15 uczniów. Konkursanci rozwiązali test sprawdzający wiedzę o historii, geografii, ogólnych wiadomościach związanych ze Zjednoczonym Królestwem. Zwycięzcami zostali:

1 miejsce - Franciszek Wądołkowski
2 miejsce - Miłosz Benedykt
3 miejsce - Zofia Zarówna
Wyróżnienia dla: Mileny Liszki oraz  Aleksandry Galli

Odbył się również konkurs na najlepiej przygotowaną klasę z okazji EDJO. Każda klasa losowała swój kraj europejski celem przedstawienia za pomocą gazetek, flag, przewodników danego państwa. Najlepsza okazała się klasa IVa, która zdobyła I miejsce, następnie II miejsce otrzymała klasa 7 c, a III miejsce zajęła ex aequo klasa Va i VIb. Wszystkie klasy I-III świetnie przygotowały się do naszych obchodów, więc każda z nich otrzymała dyplom zwalniający z pytania w jednym wybranym przez klasę dniu.

Uczniowie mieli również szansę na udział w konkursie na najpiękniejszą flagę europejską. Prym wiodły klasy pierwsze zgarniając wszystkie nagrody i dyplomy. Zwycięzcami zostali:

1 miejsce – Kamila Bortel

2 miejsce – Fabian Beracz

3 miejsce ex aequo – Maciej Ruszczyk i Kacper Cyran.

Nauczyciele przeprowadzili w klasach lekcje związane z Europejskim Dniem Języków Obcych. Uczniowie mogli poznać kraje, których języków się uczą za pomocą prezentacji, filmów i ciekawych zadań.

K. Apolony