Ogród deszczowy przy SP13

Lekcja przyrody w terenie? To jest to! Dziś uczniowie klasy 5A oraz 5B samodzielnie (pod niewielkim nadzorem fachowców wink) posadzili rośliny w powstającym przy szkole ogrodzie deszczowym. Teraz tylko czekać na wiosnę , by w pełni móc podziwiać efekty pracy naszych uczniówlaughing

Dzięki współpracy Urzędu Miasta, uczniów Szkoły Podstawowej nr 13 im. Stanisława Staszica oraz Raciborskiego Centrum Recyklingu R3 Sp. z o.o. udało się wykonać drugi już ogród deszczowy w naszym mieście.

Głównym zadaniem ogrodów deszczowych jest zbieranie i wykorzystywanie wody opadowej z pobliskich terenów, w tym z powierzchni utwardzonych. Najlepszym źródłem wody dla ogrodu deszczowego jest ta z dachów, chodników, ciągów pieszych, oraz z przydomowych podjazdów i parkingów.