Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Inaczej, niż zwykle obchodzony był Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Szkole Podstawowej nr 13 w Raciborzu.
Prezydent Miasta Dariusz Połowy przedstawił wykład o Żołnierzach Niezłomnych uczniom klas siódmych oraz ósmych.
Mówił o osobistych zainteresowaniach tą tematyką, szczególnie osobą rotmistrza Witolda Pileckiego. Zwrócił uwagę na bohaterskie postawy ludzi, którzy wybierali represje i często ponosili smierć w imię wolności.
Zaznaczył, że w Raciborzu oprócz pomnika upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych została odsłonięta tablica z nazwiskami ofiar stalinowskich represji. Miało to miejsce 1 marca 2023r na cmentarzu Jeruzalem.
Wykład zakończył pokaz replik uzbrojenia z tamtych czasów, który szczególnie wśród chłopców wzbudził zainteresowanie. Talent pedagogiczny i wiedza Prezydenta Polowego, zdobyła uznanie wśród młodzieży naszej szkoły.