SUKCESY NASZEJ REPREZENTACJI W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

W IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2022 r.

W finale miejskim, który odbył się  kwietnia w Hali Sportowej „Arena – Rafko”

wzięły udział cztery raciborskie drużyny: SP 13, ZSP 1, SP 15, SP 4.

Turniej rozgrywany był w systemie „Każdy z każdym”

Reprezentacja SP 13 wygrała trzy mecze :

Sp 13 – Sp 15  –  49 : 8

Sp 13 – Sp 4   –   56 : 6

Sp 13 – ZSP 1 – 49 - 26

Klasyfikacja zawodów:

1. SP 13
  2. ZSP 1
  3. SP 15
  4. SP 4

Skład drużyny zwycięskiej: Igor Papiernik, Dawid Brzenczka, Olaf Pałka, Oskar Kidoń, Mikołaj Jędrzejowski, Dominik Wszołek, Łukasz Wojteczek, Paweł Barański, Gabriel Poznakowski, Wiktor Lamla, Mateusz Koryciak, Maksymilian Bara– trener Andrzej Lipiec.

Sędziowie zawodów: Marcin Parzonka, Piotr Dastig.

Zawody szkolne organizowane były przez PCS w Raciborzu w ramach Szkolnego Związku Sportowego wspiera Starostwo Powiatowe oraz Miasto Racibórz.

Drugim etapem był finał   ¼  wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w którym wzięły udział cztery drużyny z różnych powiatów.

1. SP Rudnik
  2. SP 13
  3. SP Gaszowice
  4. SP Piece

Turniej odbył się również w hali sportowej „Arena - Rafako”  25 kwietnia, tym razem

w systemem pucharowym.

W pierwszy meczu pokonaliśmy dość wysoko SP Gaszowice, a w spotkaniu finałowym po bardzo dramatycznym przebiegu i godnej finałów „NBA” końcówce meczu, gdzie na 2 sekundy przed końcem spotkania przegrywaliśmy 35 do 34. Po jednym podaniu z autu decydujący rzut wykonał Olaf Pałka. W czasie lotu rozległ się sygnał syreny kończącej mecz a piłka wpadła do kosza dając nam zwycięstwo i przejście do  fazy ½  Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Klasyfikacja zawodów:

1. SP 13
  2. SP Piece
  3. SP Rudnik
  4. SP Gaszowice

Kapitanem naszego zespołu jest Igor Papiernik bez wątpienia najlepszy, najskuteczniejszy nasz zawodnik, oceniony bardzo wysoko przez pozostałych trenerów i sędziów.

Oczywiście cała drużyna dała z siebie wszystko i zaprezentowała się z jak najlepszej strony, tacy zawodnicy jak Łukasz Wojteczek, Olaf Pałka, Gabriel Poznakowski, Mikołaj Jędrzejowski, Wiktor Lamla, Paweł Barański, Mateusz Koryciak, Dawid Brzenczka, Mateusz Zieliński i Oskar Kidoń zasługują na wielką pochwałę i sukces, który był im pisany.