Bezpieczne pierwszaczki

W ramach edukacji związanej z bezpieczeństwem, uczniowie klasy I uczestniczyli w spotkaniu z  funkcjonariuszami Policji i Straży Miejskiej w Raciborzu. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły  i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Natomiast panie ze Straży Miejskiej w bardzo ciekawy sposób zaprezentowały jak radzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach, a przede wszystkim jak ich unikać. Interesująco opowiedziały o swojej pracy i obowiązkach. Z ogromną cierpliwością odpowiadały na wszystkie pytania. Na koniec spotkania obdarowały pierwszaków odblaskowymi woreczkami i książeczkami o bezpieczeństwie.
Bardzo dziękujemy i zapraszamy ponownie!