Procedura postępowania wobec ucznia, którego zachowanie uniemożliwia prowadzenie lekcji

PROCEDURA POSTĘPOWANIA WOBEC UCZNIA, KTÓREGO ZACHOWANIE UNIEMOŻLIWIA PROWADZENIE LEKCJI

1. Upomnieć ucznia, który uniemożliwia prowadzenie zajęć.

2. Uspokoić sytuację w klasie i kontynuować zajęcia, a po nich powiadomić o zajściu wychowawcę klasy.

3. W przypadku powtarzających się zachowań, wychowawca powiadamia rodziców ucznia i wymierza karę zgodną z przyjętym systemem kar.

4. W przypadku braku reakcji na upomnienia nauczyciela wezwać , poprzez przewodniczącego klasy lub innego ucznia, wychowawcę klasy lub pedagoga/ psychologa szkoły celem odizolowania ucznia od zespołu klasowego.

5. W przypadku powtarzających się zachowań uniemożliwiających prowadzenie lekcji, wychowawca inicjuje spotkanie zespołu wychowawczego celem wspólnego rozwiązania problemu. W spotkaniu mogą uczestniczyć rodzice sprawcy problemów.

6. Zespół wychowawczy ustala program naprawczy w celu przezwyciężenia trudności.