Od 2002 roku  25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Historia pluszowego misia zaczęła się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił tę historię na rysunku. Rysunek ukazał się w gazecie, gdzie ujrzał go właściciel sklepu z zabawkami. On właśnie wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia i zobaczyć, jak się będą sprzedawały. Okazało się, że sprzedaż szła znakomicie. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy i tak się je nazywa do tej pory. Od stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością.

"Czy to jutro, czy to dziś,

Wszystkim jest potrzebny miś!" -

pisała Helena Bechlerowa. Ne dziwi zatem fakt, że pluszowe misie jako jedyne z zabawek doczekały się swojego święta. W naszej szkole z tej okazji wysłuchaliśmy audycji radiowej przygotowanej przez uczniów kl. Vb pod kierunkiem Janiny Kalwali. Dwa tygodnie wcześniej ogłoszono konkurs "Maksymalny Miś". Uczniowie przynieśli do biblioteki swoje ukochane misie. Powstała z nich wspaniała wystawa. 25 listopada mieliśmy okazję ją zobaczyć. Ogłoszono wyniki konkursu, zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a pozostałych uczestników nagrodzono słodyczami. Dzisiaj wystawę obejrzały przedszkolaki. Witał ich żywy miś, w tej roli wystąpił Kuba Kustos. Następnie goście obejrzeli szkołę, oprowadzani przez nauczyciela Karola Cieślaka. Zajrzeli do różnych klas. Bardzo im się u nas podobało. Obiecali nas jeszcze odwiedzić.