Konkurs piosenki patriotycznej

W dniu dzisiejszym w naszej szkole w ramach obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja zorganizowano konkurs piosenki patriotycznej. W konkursie mogli wziąć udział chętni uczniowie klas IV-VII. Usłyszeliśmy osiem piosenek. Zaśpiewano między innymi "Pierwszą Kadrową", "Ojczyzno ma", Przybyli ułani", a nawet "Rotę". Wykonawcy bardzo dobrze przygotowali się do występu, a publiczność zadbała o odpowiednią atmosferę, ubierając się w barwy narodowe i nagradzając ich gromkimi oklaskami.

Nagrodę publiczności zdobył zespół wokalny w składzie: Oliwia Basista, Zuzanna Zarówna i Amelia Wąsik. Wyróżnienia otrzymały:  Zosia Ruda,  Zosia Zarówna, Julia Osiecka i Amelia Maciejowska.  Podium zajęli odpowiednio:

I miejsce Kamila Lazar i Laura Lazar za wykonanie piosenki "Dziś idę walczyć mamo",

II miejsce Marta Ohrzal z piosenką "Piechota",

III miejsce Julia Sobczyńska, Alicja Socha, Malwina Koczenasz, Wiktoria Knapik i Dominik Leśnikowski za piosenkę "Ojczyzno ma".

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.