Uczennice szkolnego Koła Muzycznego – laureatami XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu „Mistrz Fletu”.

8 grudnia w auli Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Dzieci, Młodzieży i Rodzinie „Pomocna Dłoń” w Raciborzu, odbyła się XVII edycja Wojewódzkiego Konkursu „Mistrz Fletu”. Wzięło w niej udział około stu pięćdziesięciu wykonawców, którzy oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych. Oceniając, jury konkursowe brało pod uwagę takie elementy wykonawcze jak: technika gry (aplikatura, oddech, biegłość, poprawność melodyczno-rytmiczna), intonacja, stopień trudności, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny. 

W zmaganiach konkursowych tej edycji Wojewódzkiego Konkursu „Mistrz Fletu” naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klasy VIIb: Aleksandra Bożek, Julia Król, Kamila Lazar, Laura Papiernik, Martyna Lach, Iga Pazderyn, Wiktoria Gniewek, Karolina Paprotna, Julia Jurczyk. Przygotowaniem dziewcząt do udziału w konkursie zajęła się pani Iwona Sedlaczek – nauczyciel muzyki w naszej szkole.

Uczennice SP13 po raz trzeci wzięły udział w zmaganiach konkursowych na najlepiej wykonane utwory muzyki bożonarodzeniowej. Jak co roku – dziewczęta spisały się na medal! Zdobyły I miejsce w konkursie, a jury podkreśliło, że reprezentacja naszej szkoły – podobnie jak w ubiegłych latach – utrzymuje bardzo wysoki poziom wykonawczy. Dziewczynki zaprezentowały na fletach kolędy „Bracia patrzcie jeno” oraz „Jezus malusieńki” w bardzo trudnych, czterogłosowych opracowaniach. Jak podkreśla nauczycielka muzyki: „Uczennice koła muzycznego naszej szkoły po raz kolejny udowodniły, że posiadają artystyczny talent, wrażliwość muzyczną oraz duże umiejętności w grze na szkolnych instrumentach. Przygotowywały się do tego występu od ponad dwóch miesięcy i wykonały ogromną pracę, by zaprezentować się jak najlepiej. Ich ciężka praca przyniosła nam kolejne wielkie osiągnięcie – zaszczytne I miejsce!”. Na pamiątkę sukcesu uczennice przyniosły świąteczne upominki, dyplomy oraz statuetkę, która będzie przypominała o tym wspaniałym osiągnięciu, zdobiąc szkolną gablotę z trofeami. Serdecznie gratulujemy!