Jasełka 2016

We wtorkowy wieczór byliśmy świadkami prawdziwej sztuki w najczystszym wydaniu. Prawie czterdziestoosobowa grupa Teatru „Trzynastka” pod kierownictwem Zdzisławy Bobyk i Elżbiety Kocyłowskiej zaprezentowała się w jasełkach, dzięki którym wszystkich ogarnęła atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Już przy wejściu do sali widzowie podziwiali przepiękną scenografię przygotowaną przez Katarzynę Jasion, m.in. prawdziwą stajenkę, śnieżynki, szopy i siano, na którym urodził się Chrystus. Aktorzy zaprezentowali się w fantastycznych strojach.

Mieliśmy okazję podziwiać niebiańskie anioły, przerażające diabły, przestraszonych pasterzy wraz ze swymi zwierzętami oraz Maryję z Dzieciątkiem i zatroskanego Józefa. Nie zabrakło również Trzech Króli śpieszących z darami, opętanego władzą Heroda i wzbudzającej powszechny lęk Śmierci. Ogromnym plusem przedstawienia była muzyka i światło przygotowane przez Andrzeja Lipca, które fantastycznie współgrały z wydarzeniami na scenie. Wspomniani wyżej autorzy przedstawienia mieli wczoraj jeszcze jeden powód do świętowania. Teatr „Trzynastka” odchodził swoje 20-lecie i z tej okazji dyrektor Bogusława Małek wręczyła założycielom pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki, a skoro urodziny to nie mogło zabraknąć ogromnego tortu, którego wystarczyło zarówno dla aktorów jak i licznie zgromadzonej publiczności.