Królowa Śniegu w SP13

W czwartek, 17. grudnia 2015 r. mieliśmy okazję obejrzeć już kolejne przedstawienie bożonarodzeniowe, przygotowane przez Teatr Trzynastka pod kierunkiem Z. Bobyk i E. Kocyłowskiej. Tym razem nasze wspaniałe reżyserki wybrały do adaptacji „Królową śniegu”, jedną z najpiękniejszych baśni H. CH. Andersena. I jak się można było spodziewać, nie zawiodły widzów! Wybrały dzieło ponadczasowe. Uniwersalny przekaz sprawia, że ma ono niezwykłą wartość dla każdego pokolenia. Mimo upływu lat wciąż kształtuje wrażliwość najmłodszych.

Młodzi aktorzy zostali doskonale przygotowani. Wszyscy spisali się znakomicie. W rolach głównych wystąpiły Oliwia Białuska (Kaj) i  Milena Gnot (Gerda), obie stworzyły bardzo wyraziste postacie.

Wszystkie tańce: śnieżynek - przygotowany przez I. Sedlaczek , diabełków (choreografia stworzona samodzielnie przez uczennice), oraz taniec rozbójników, wyraźnie ubarwiły i wzbogaciły przedstawienie.

Całość prezentowała się pięknie w dekoracjach przygotowanych przez K. Jasion. Scenografia robiła wrażenie.

Jednak największą radość i zaskoczenie wśród młodszych uczniów wzbudziły przepiękne sanie Królowej Śniegu, ciągnięte przez renifery. Sanie naprawdę jechały! (projekt i wykonanie: K. Jasion i E. Koczy). Gratulujemy pomysłu!

Muzyka, udźwiękowienie, oświetlenie, prezentacja multimedialna - dzieło A. Lipca, ubogacała występ i wpływała na zmianę nastroju.

Przedstawienie Teatru Trzynastka działało na wyobraźnię widzów, przekonująco opowiadało o sile przyjaźni i zwycięstwie Dobra nad Złem. Udowodniło, że człowiek, który kocha, jest w stanie osiągnąć wszystko. Słusznie zostało nagrodzone przez widzów gromkimi brawami.