Przedstawienie bożonarodzeniowe

15. grudnia 2014 r. o godz. 17.30 zebrani w sali gimnastycznej widzowie z zaciekawieniem oczekiwali na rozpoczęcie przedstawienia pt. "Trzy duchy" na motywach "Opowieści wigilijnej" K. Dickensa.

Szkolny teatr zmierzył się z czymś nowym. Tym razem nie obejrzeliśmy jasełek, lecz bardzo interesującą interpretację "Opowieści wigilijnej". 

Aktorzy, jak zwykle doskonale przygotowani, spisali się znakomicie. Wyróżnił się Dominik Lazar, w roli głównego bohatera Ebenezera Scrooge'a. Pięknie pokazał głęboką przemianę skąpca, dbającego wyłącznie o pomnażanie własnego majątku w szczodrego i serdecznego człowieka, jakim był za młodu. Ale nie byłoby tej przemiany bez działań kilku duchów, a w tych rolach wystąpiły: Klaudia Morcinek, Weronika Bugla, Wiktoria Wilusz i Julia Buchalski.

Przedstawienie miało piękną oprawę muzyczną i sceniczną, o którą zadbali Katarzyna Jasion i Andrzej Lipiec oraz Edward Rakoczy.

Z perspektywy widza przedstawienie było idealnie dopracowane. Widać było, że aktorzy grali na najwyższym poziomie, przygotowywali się przez kilka tygodni pod kierunkiem Zdzisławy Bobyk i Elżbiety Kocyłowskiej. Włożyli w to wiele wysiłku, energii i chęci.

Następny świąteczny występ Teatru Trzynastka za rok. Czy znowu nas widzów pozytywnie zaskoczy?

Rysmer